Okluzja jako jeden z problemów współczesnej stomatologii

W niniejszym artykule opisane zostaną wybrane problemy współczesnej stomatologii w odniesieniu do konferencji DaysForDestists.

Okluzja. Jak sobie z nią radzić?

Okluzja u osób starszych uznawana jest za zjawisko naturalne. W przypadku pacjentów młodszych jej przyczyn upatruje się w zgrzytaniu i zaciskaniu zębów jako reakcji na stres. W przypadku okluzji z pomocą przychodzą kompozyty stomatologiczne. Odbudowa tkanki za ich pomocą pozwala na przywrócenie prawidłowych kontaktów zębów oraz ochronę tkanek twardych przed dalszym ścieraniem. Ogólnopolska Konferencja Stomatologów Praktyków daje okazję do szczegółowego przeanalizowania problemu okluzji. Pozwala także przyjrzeć się merytorycznej konfrontacji na osi kompozyty stomatologiczne a ceramika stomatologiczna.

Zabiegi protetyczne a braki skrzydłowe

Zabiegi protetyczne w przypadku braków skrzydłowych stanowią wyzwanie dla stomatologów, zwłaszcza w przypadku pacjenta wymagającego. Z trudem akceptuje on konieczność użytkowania protezy ruchomej. Nie chce również widocznych klamer w swojej jamie ustnej. Dobrym kompromisem okazuje się zastosowanie protez umocowanych na elementach precyzyjnych, składających się dwóch elementów – matrycy i patrycy. Zabieg protetyczny opiera się na zamontowaniu matrycy w protezie. Patryca zostaje na stałe połączona z zębem pacjenta. Temat protetyki rozwijają liczne konferencje stomatologiczne. Podczas kongresu DaysForDentists omówiona zostanie kwestia współpracy na linii protetyk – technik. Zabiegi protetyczne zostaną omówione na przykładzie praktyki naszego prelegenta.

Stomatologia cyfrowa. Obrazowanie za pomocą aparatu Gendex GXDP-700™

Korzystanie z narzędzia stomatologii cyfrowej, jakim jest aparat Gendex GXDP-700™ daje stomatologowi szereg korzyści. Warto wymienić co najmniej trzy z nich: elastyczność wynikającą z możliwości wykonywania obrazów potrzebnych do aktualnego zabiegu, powtarzalność wypływającą z doskonałej jakości zdjęć oraz łatwości użycia urządzenia, a także możliwość rozbudowania systemu i dopasowania do dodatkowych perspektyw leczenia. Stomatologia cyfrowa w konfrontacji z analogową to jeden z tematów, którego rozwinięcie przyniesie nasz kongres stomatologiczny.

Endo stomatologia. Perforacje

Perforacje uznawane są przez niektórych specjalistów za najgorsze powikłanie leczenia endo stomatologicznego. Polegają one na patologicznym połączeniu pomiędzy jamą zęba a sąsiednimi tkankami. Najlepiej rokują perforacje świeże. Ich rozpoznanie opierać się może na obserwacji wzrokowej, wykonaniu zdjęcia rentgenowskiego lub wykorzystaniu endometru. Zamknięcie perforacji starej wymaga użycia m.in. kwasu cytrynowego, podchlorynu i chlorheksydyny. Nasza konferencja dentystów daje możliwość sprawdzenia, z jakich schematów leczenia korzysta współczesna endo stomatologia.

Nasz kongres stomatologiczny jest gwarantem fachowej wiedzy w praktycznym wydaniu. Zapisz się już dziś!

powrót

Zobacz również:

Opieka nad konferencją

Jeśli masz jakieś pytania bądź wątpliwości skontaktuj się:

Andrzej Szymczak

tel. 602 262 054
mail: andrzej.szymczak@forum-media.pl

Współpraca

Jeśli chcesz nawiązać z nami współpracę, zapraszamy do kontaktu:

Sandra Pruss

tel. 603 155 378
mail: sandra.pruss@forum-media.pl