Szkolenia dla nauczycieli – innowacyjne pomysły na zajęcia indywidualne i grupowe

W niniejszym artykule opisane zostaną wybrane rozwiązania stosowane w gabinecie stomatologicznym.

Na które kompozyty stomatologiczne warto zwrócić uwagę?

Odpowiedź na to pytanie wymaga odniesienia się do kontekstu. Wszystko zależy od zadania, jakie w danym momencie stoi przed stomatologiem. Odtworzenie gładkich zarysów zębiny, jako zabieg stosunkowo łatwy, nie wymaga stosowania precyzyjnego kompozytu, którego aplikacja jest czasochłonna. Oprócz czasu pracy warto zwrócić uwagę na takie parametry, jak łatwość modelowania (tutaj wyróżnia się m.in. Herculite XRV Ultra) i polerowania (sprawdź Enamel Plus HFO). Ostatecznie wyboru kompozytu stomatologicznego trzeba jednak dokonać samodzielnie, uwzględniając wiele niewymienionych wyżej czynników. Warto opierać się na wiedzy, jaką oferują konferencje stomatologiczne. Doskonałą okazję do dokładnego zaznajomienia się z tematem materiałów kompozytowych stwarza nasz kongres – DaysForDentists.

Ceramika stomatologiczna. Co należy wiedzieć przed wykonaniem licówek?

Ceramika stomatologiczna, dzięki zastosowaniu technologii tłoczenia lub technik CAD/CAM, pozwala na wykonywanie licówek o bardzo wysokim standardzie funkcjonalnym i estetycznym. Obecność w składzie kryształów leucytu znacznie zwiększya wytrzymałość ceramiki. Do wykonywania bardzo cienkich licówek świetnie nadaje się materiał IPS e-max Impulse. Nasza konferencja dentystów daje niepowtarzalną szansę na pogłębienie wiedzy na temat wykorzystania ceramiki w stomatologii.

Zabiegi protetyczne. Proteza acetalowa

Zabiegi protetyczne z wykorzystaniem protezy acetalowej dedykowane są pacjentom nie tolerującym w jamie ustnej widocznego metalu. Warto wspomnieć, że acetal ma swój kolornik, co pozwala na dobór odcienia najbliższy barwie dziąseł pacjenta. Jest to rozwiązanie budżetowe, w porównaniu np. do mostu porcelanowego. Odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące zabiegów protetycznych przyniesie nasz kongres stomatologiczny.

Endo stomatologia chętnie korzysta z rozwiązań, jakie oferuje współczesna nauka. Za przykład niech posłuży stosowanie metody „crown-down”, możliwe dzięki wprowadzeniu nowoczesnych systemów maszynowych. Endo stomatologia w kontekście schematów leczenia również zostanie omówiona w czasie trwania naszej konferencji.

Zapisz się na DaysForDentist już teraz!

powrót

Zobacz również:

Opieka nad konferencją

Jeśli masz jakieś pytania bądź wątpliwości skontaktuj się:

Andrzej Szymczak

tel. 602 262 054
mail: andrzej.szymczak@forum-media.pl

Współpraca

Jeśli chcesz nawiązać z nami współpracę, zapraszamy do kontaktu:

Sandra Pruss

tel. 603 155 378
mail: sandra.pruss@forum-media.pl